קידום אורגני במנועי חיפוש SEO

אחד הכלים המרכזיים לקידום העסק שלכם הנו תהליך האופטימיזציה של האתר שלכם עבור מנועי החיפוש השונים, תהליך שידוע בשמו הלועזי SEO. העיקרון המונח בבסיס תהליך זה הוא פשוט: מנועי חיפוש מחפשים טקסט.

ככל שהטקסט המופיע באתר רלבנטי יותר לשאילתה שנשלחה למנוע החיפוש, כך האתר ימוקם גבוה יותר בתוצאות המופיעות בתגובה לאותה שאילתה.

מנועי החיפוש נוהגים להסתמך על ביטויים ספציפיים – "ביטויי מפתח" – בבואם לדרג תוצאות חיפוש; שילוב של ביטויים אלה בטקסט תורם להעלאת דירוג האתר בתוצאות החיפוש שלהם.

מנועי חיפוש רבים כוללים שורת חיפוש המאפשרת לגולשים לאתר אתרים לפי מילות חיפוש. האלגוריתם של גוגל בנוי משלל פרמטרים, והם אלה שמשפיעים על מיקום האתר ודירוגו. כיום לא קיימת הכרזה רשמית מגוגל בנושא, ולכן מדוברות בהשערות. על פי ההערכות הנושאים הקובעים את דירוג האתר הם:

זמן טעינת האתר, איכות התוכן בדף, תדירות העדכונים של האתר, איכות ואורך התוכן שבאתר, נתוני שביעות רצון שנלקחים מתוצאות החיפוש, חיבור מאובטח HTTPS, מאגרי פופולריים שמהם גוגל מושכת נתונים, מיקומים גיאוגרפים של המחפשים, היסטוריית החיפוש של המשתמשים, נגישות אתרים, ידידותיות האתר למשתמשי מובייל ועוד מגוון פרמטרים חשובים.

קידום אורגני במנועי חיפוש

יחד עם זאת, התשובה לשאלה "מהו טקסט רלוונטי" בהקשר זה היא מורכבת. בעבר, לא נדיר היה למצוא באתרים גושים של מלל לא-מובן שכללו מילות-מפתח שפוזרו בהם באופן אקראי.

מנועי החיפוש כיום הם מתוחכמים יותר והם יכולים לזהות את ההבדל בין תוכן אמיתי לג'יבריש. גם ניסיונות לקיצורי-דרך כגון פרסום אותו טקסט במספר מקומות ויצירת מספר הפניות לאתר שלכם ממספר אתרים שונים מזוהים כיום על ידי מנועי החיפוש, ולא רק שהם אינם תורמים לדירוג האתר שלכם במנועים אלה, הם גם פוגעים בו. תוכן איכותי הנו חלק בלתי-נפרד מקידום במנועי חיפוש.

קידום במנועי חיפוש הנו תהליך שצריך להתנהל באופן שוטף על מנת לשמר את מיקומו של האתר שלכם בתוצאות החיפוש הרלבנטיות. קידום אורגני בגוגל משפיע מאוד על רווחיות העסק והמוניטין שלו, שכן קיים קשר ההשפעה הכלכלית לרמת החשיפה של האתר בקרב הגולשים במנועי החיפוש. כך לדוגמה, אתר למכירת מוצרי אלקטרוניקה ירוויח יותר כניסות אם הוא יופיע בעמוד הראשון של גוגל, ואף בתוצאות הראשונות, לעומת אתר מתחרה שיופיע בעמודים אחרים.

בעלי עסקים רבים מבינים כי קיים צורך ממשי לבצע קידום אורגני בגוגל באופן קבוע כדי לשמר ולהגדיל את המוניטין של העסק ולהגדיל את מיקומו במנוע החיפוש של גוגל. בחברת  A-2-Z שיווק בינלאומי באינטרנט מחלקת SEO מקצועית וותיקה המתמחה בקידום אורגני בגוגל. החלו לקדם את העסק שלכם עוד היום!

עוד על קידום אורגני מתוך הבלוג שלנו