חוק הנגישות, שנכנס סופית לתוקף ב-26 לאוקטובר 2017, מחייב גם אתכם!

אתר נגיש הוא חובה במדינת ישראל, ועסקים שאינם מנגישים את אתרם חשופים לתביעות ולתגובות שליליות מצד הלקוחות ולפגיעה בתוצאות החיפוש בגוגל. הנגשת אתר היא תהליך שיש לבצע באופן מדויק ומוקפד תוך עמידה בדרישות המחמירות של חוק הנגישות.

מה כולל תהליך של הנגשת אתר?

מומלץ להסתייע ביועץ נגישות שילווה את תהליך ההנגשה בחברתכם הכולל הנגשת האתר עצמו לצד העיצוב, התוכן, התמונות, הסרטונים וקבצים נוספים כגון פאוורפוינט, וורד, אקסל ומסמכי PDF שמחויבים כולם בהנגשה.

בנוסף, כל אתר חייב לפרסם הצהרת נגישות תקינה ולהמשיך לשמור על אתר נגיש באופן שוטף גם לאחר ההנגשה הראשונה. בהצהרת הנגישות מופיע מידע חשוב כגון תיאור רמת הנגישות של האתר, אופן תפעול אפשרויות ההנגשה, סדרי הנגישות של העסק, חלופות נגישות, מידע עם פרטים של רכז הנגישות בעסק ועוד.

שמירה על אתר נגיש לאורך זמן

יועצי נגישות בעלי ידע וכישורים מתאימים מספקים סיוע חיוני הן בתהליך ההנגשה החד פעמי והן באופן שוטף! יש לבצע בדיקות תקופתיות יזומות לאורך כל השנה במטרה לוודא שהאתר ממשיך להיות נגיש.

חשוב לזכור שאנשים רבים עובדים על האתר כגון מתכנתים, עורכי תוכן ומעצבים, ולכן והוא עלול להיות לא נגיש. יועצי נגישות מבצעים בדיקת תכנים ועיצובים חדשים ומסייעים בהנגשתם, ומעבירים הדרכות לצוותים שמתפעלים את האתר בחברה.

תהליך של הנגשת אתר מאפשר גם להתאים את האתר והתכנים שבתוכו לקידום בגוגל ומנועי חיפוש נוספים על ידי מחקר מילות מפתח ופעולות נוספות שתורמות לאתר ומאפשרות שיפור במיקומים במנועי החיפוש.

בחירה בחברה מקצועית עם ניסיון רב

חברת A-2-Z נגישות ושיווק באינטרנט הינה החברה הגדולה והמובילה בישראל בתחום בדיקות הנגישות באינטרנט. לחברה ניסיון רב בליווי חברות, ארגונים ובתי תוכנה בתהליך הנגשת הנכסים הדיגיטליים  – אתרי אינטרנט, אפליקציות, אתרי מובייל, מדיה חברתית ותוכן.

החברה עובדת בשיתוף פעולה מלא עם כל הגופים הרלוונטיים בארץ בנושא נגישות אתרים: עמותת נגישות ישראל, איגוד האינטרנט הישראלי, מכון התקנים, והנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות של משרד המשפטים. כמו כן, A-2-Z חברה בארגון העולמי להנגשה IAAP.
למידע נוסף ממומחי הנגישות שלנו לחצו כאן >>