שיווק באינטרנט

 

אז מה זה בעצם שיווק באינטרנט?

שיווק באינטרנט כשמו כן הוא, צורת שיווק חדשה שמנסה למכור לנו במקום בו אנחנו מבלים את מירב זמננו – באינטרנט. השיווק באינטרנט מתחלק לכמה חלקים עיקריים: פרסום ברשתות החברתיות (כמו פייסבוק, אינסטגרם וטוויטר), פרסום ממומן בגוגל ופרסום אורגני בגוגל. סוד ההצלחה של השיטה טמון בהבנה שחיינו היום סובבים סביב הרשתות החברתיות וזמינות המידע שמספק לנו מנוע החיפוש הגדול בעולם – גוגל.

 

אז איך עובד השיווק באינטרנט?

מבלי לשים לב אנחנו מפזרים ברחבי האינטרנט מידע על עצמנו, על הרגלי החיפוש והצריכה שלנו, על התחביבים שלנו וכו'. מה שאנחנו לא יודעים, הוא שיש מי שמקשיב. גוגל ופייסבוק אוספות את המידע שאנו משתפים ומשתמשות בו כדי להתאים לנו פרסומות לפי ההעדפות והצרכים שלנו. התוצאה – פרסומות מותאמות אישית לכל אחד מאיתנו שיגרמו לנו לשלוף את כרטיס האשראי ולקנות.

לדוגמה, כאשר נחפש בגוגל "שיווק באינטרנט", מנוע החיפוש של גוגל יבצע שתי פעולות:

  1. ימצא את הפרסומות הכי רלוונטיות למילות החיפוש שהקלדנו ויציג אותן מעל תוצאות החיפוש, לפי סדר רלוונטיות.
  2. יציג את האתרים הרלוונטים ביותר למילות החיפוש שהקלדנו ויציג אותם לפי סדר רלוונטיות.

ובגזרת פייסבוק – כאשר נצטרף לקבוצות בנושא שיווק באינטרנט, נדבר על זה עם חבר בפייסבוק מסנג'ר, נכתוב סטטוס בנושא וכו', נתחיל לשים לב לפרסומות על שיווק באינטרנט שיתחילו לצוץ כשנגלוש בפייסבוק.

 

למה השיווק באינטרנט מצליח?

השיווק באינטרנט מצליח מכמה סיבות: קודם כל, הוא מותאם אישית ולא כללי כמו פרסומת רגילה. אם זה חיפוש בגוגל שעוזר למערכת לקלוע את התוצאות ישר לכוונת המשתמש או פרסומת שאנו רואים בפייסבוק ומסתמכת על מידע שהמשתמש שיתף. דבר שני, השיווק באינטרנט פוגש אותנו בכל רגע ורגע, כמעט 24 שעות ביממה, דרך הסמארטפון שלנו. כמה נוח לשלוף את הסמארטפון, לחפש בגוגל מסעדה באיזור ולגלות שיש מסעדה ממש מאחורינו. כמה נוח שאפשר לקרוא עליה ביקורות, לראות תמונות מהמקום ולקבל מספר טלפון. וכל זה בחיפוש פשוט שנמשך מאית השנייה.

 

למה השיווק באינטרנט כל כך חשוב?

אם לא השתכנעתם עדיין ששיווק באינטרנט היא דרך אפקטיבית ויעילה לשווק את העסק שלכם, תסתכלו טוב בתוצאות החיפוש בגוגל בפעם הבאה שאתם מחפשים חנות בגדים, מסעדה או חופשה; תבחנו היטב את הפוסטים שמופיעים לכם בפייסבוק ולאט לאט תתחילו להבחין בפרסומות שמקיפות אתכם ולראות עד כמה הן יעילות.

אז איך מתחילים? פונים אלינו ואנו נשמח ללוות אתכם בתהליך!