ליווי מלא של תהליך הנגשת אתר

בתחילת העשור השלישי של המאה ה-21 כבר ברור לכולנו שאי אפשר להסתפק באתר אינטרנט סביר, שכן רק אתרים איכותיים באמת ממלאים את ייעודם. בפרט, התחדד הצורך בהנגשה מלאה מאנשי מקצוע שרכשו ידע עדכני ורחב היקף בנושא הנגישות הדיגיטלית ולכן זה יהיה נכון לנצל את בקיאותם על-מנת להבטיח את האינטרסים שלכם. 

הנגשה לא מקצועית, כלומר כזו שמתבצעת ללא ליווי של יועץ נגישות מורשה, עלולה לגרום לנזקים משמעותיים.

ליווי התהליך להנגשת אתר

למה לא כדאי להתפשר על הנגשה מקצועית?

ראשית, אי עמידה בדרישות העדכניות של החוק

משנת 2015 ישנה שורה ארוכה של תקנות רלוונטיות שכל אתר חייב לעמוד בהן כדי שגם בעלי מוגבלויות שונות יוכלו לגלוש בו. הכללים משתנים בהתאם לשלל פרמטרים ומי שמוותר על עזרה בהנגשת אתר האינטרנט שלו – גם אם היה בטוח שהוא מונגש היטב, עלול לגלות שבפועל זה אינו המצב. 

עובדה נוספת שחשוב לקחת בחשבון היא שכל אדם בעל מוגבלות יכול לתבוע בעלי אתרים שמחויבים בהנגשה ולא עשו זאת – גם אם התובע לא מוכיח שנגרם לו נזק, בית המשפט עשוי לפסוק לו פיצויים בגובה של עד 50,000 ₪!

גם נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים עשויה לדרוש מבית המשפט להטיל קנסות על בעלי אתרים לא מונגשים, ועוד סיכון מוחשי הוא תביעה ייצוגית. 

למעשה מ-2018 כבר הוגשו תביעות ייצוגיות בסכומים גבוהים מאוד עקב אתרים שלא התאימו עצמם לבעלי מוגבלויות, כך שבהחלט לא מומלץ לוותר על שירותיו של יועץ נגישות בקיא ומנוסה (או כמובן יועצת נגישות בעלת ניסיון וידע).

סיבה טובה נוספת להיעזר בשירותי ייעוץ וליווי הנגשת אתרי אינטרנט היא ששיעור בעלי המוגבלויות באוכלוסייה מוערך בכ-20-25% – כך שאתר לא מונגש מדיר למעשה חמישית עד רבע מקהל היעד שלו! אובדן מספר רב כל-כך של לקוחות פוטנציאליים הוא כמובן טעות עסקית, והמחיר שאתם עלולים לשלם בגינה יהיה משמעותי אפילו יותר מזה שייגרם עקב תביעה. 

התהליך המתבצע בליווי הנגשת אתר

ליווי בהנגשת אתר מאפשר לכם להתנהל בראש שקט וללא חשש מהליכים משפטיים, וחשוב אף יותר – בהתחשבות ואמפתיה כלפי אלו הסובלים מקשיי ראייה, קשיי שמיעה, קשיים מוטוריים, קשיים קוגניטיביים או קשיים אחרים. הנגשת האתר מהווה חלק מהשקפה ערכית ראויה והכרחית בכל חברה מתקדמת, לרבות עולם העסקים.

השירות שמספק יועץ נגישות מורשה מותאם ספציפית לכל אתר, על סמך התקנות העדכניות ביותר שרלוונטיות לאתר ולעסק. בין הפרמטרים שנלקחים בחשבון – גובה המחזור השנתי, סוג התכנים באתר, מאפייני קהל היעד שלו, טכנולוגיות קיימות שמאפשרות להנגיש את הסרטונים, התמונות, הטקסטים, הטפסים ושאר הפריטים בכל דף ודף, ועוד.

כשמדובר על אתר קיים, נדרשת זהירות רבה בהנגשת האתר באופן מלא מצד אחד, ומניעת שינויים דרמטיים מדי שעלולים לפגום בחוויית המשתמש של הגולשים מנגד, או בדירוג של דפי האתר בגוגל ושאר מנועי החיפוש.

למה כדאי לקבל את השירות מ-A-2-Z?

בין אם על הפרק ליווי ויישום הנגשה לאתר קיים ובין אם לאתר חדש, יועץ נגישות מורשה מבצע פעולות רבות: 

  • יצירת מבנה היררכי נכון לכל טקסט
  • הבטחת ניגודיות משמעותית בין כל טקסט לרקע שעליו הוא מופיע
  • הוספת תגיות ALT
  • גיבוש חלופות טקסטואליות לקטעי אודיו ו-וידאו
  • הדגשת לינקים בתוך כל טקסט
  • הוספת מנגנונים קוליים לטפסים
  • אפשור הגלישה גם ללא עכבר
  • התאמת האתר לכל טכנולוגיה רלוונטית לכבדי ראייה ועיוורים (למשל מסך ברייל) ועוד.

על-מנת להוביל תהליך יעיל שמבטיח נגישות מלאה – מבטיח וגם מקיים כמובן – נדרשים ידע רחב היקף ובעיקר ניסיון ספציפי. חברת A-2-Z היא מהחלוצות בתחום ומעסיקה יועצי נגישות מיומנים ו-ותיקים שכבר הפכו אתרים רבים לנגישים לכלל האוכלוסייה – איתנו תוכלו להיות בטוחים לחלוטין שהאתר מונגש באופן מושלם.

ניווט וויז