בנייה ועיצוב אתר בוורדפרס

וורדפרס היא פלטפורמת בניית האתרים הפופולרית ביותר, ובהפרש משמעותי מכל השאר: 3 מכל 10 אתרי אינטרנט מבוססים על מערכת ניהול התוכן שהושקה ב-2003 ומאז כמובן השתכללה ללא הרף. נכון לשנת 2021, שיעור אתרי הוורדפרס העולמי עומד על כ-35% ביחס לשאר מערכות הניהול עם כ – 455,000,00 אתרי וורדפרס (לשם השוואה, רק 3% מהאתרים בעולם נבנו באמצעות המערכת השנייה במידת הפופולריות שלה, ג'ומלה).

בניית אתרים בוורדפרס
בניית אתרים בוורדפרס

מהי מערכת וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן (CMS – ראשי תיבות של content management system). הגרסה הראשונה שלה יצאה לאור באוקטובר 2003, והגרסה העדכנית ביותר שלה נכון להיום היא wordpress 4.9 אשר הושקה בנובמבר 2017. מערכת ניהול תוכן וורדפרס הינה חינמית ומבוססת במידה רבה על כלים ותוספים שפיתחו גולשים ומשתמשים בפלטפורמה. המערכת עשויה להוות בסיס אופטימלי לכל סוגי האתרים: פורטלים גדולים, אתרי תדמית, חנויות מקוונות, בלוגים אישיים, אתרי מידע ועוד.  למערכת וורדפרס שלל יתרונות וגם חסרונות מסוימים שכדאי להיות מודעים אליהם כדי למזער את השפעתם. בנוסף, מומלץ להבין מהם האלמנטים החשובים של בנייה בוורדפרס ואיך תוכלו גם אתם להוביל את קהל היעד שלכם ללחוץ על הלינק ולהיכנס לאתר.

מדוע כדאי לבחור בוורדפרס? יתרונות וחסרונות

בין יתרונותיה הרבים והמשמעותיים היכולת ליצור אתר מותאם במדויק לצרכי הלקוח, תצוגה מיטבית בכל סוגי המסכים, עמידה בכל הדרישות העדכניות של גוגל ומנועי החיפוש האחרים, האפשרות להשתמש בתבניות ותוספים חינמיים וכך לצמצם את עלות הבנייה של האתר ועוד ועל כן אין פלא שהיא שולטת ללא עוררין בעולם ה-CMS

על-מנת למצות את מלוא התועלת האפשרית מאתר וורדפרס חשוב להפקיד את מלאכת העיצוב והבנייה שלו בידיים מיומנות ומנוסות במיוחד. בניית אתרים בוורדפרס מתאפיינת במגוון רחב של יתרונות משמעותיים.

 הסיבות העיקריות לבחור במערכת וורדפרס הן: 

פשטות העבודה – כמעט כל אחד יכול לבנות אתר בוורדפרס, כולל במקרים שבהם השאיפה היא אתר מורכב ורב אפשרויות, וזאת בזכות התוספים הרבים שפותחו עבור מערכת זו. עבור אנשי מקצוע מיומנים, נוחות העבודה עם וורדפרס מבטיחה מיצוי מלא של הפוטנציאל שלה ואתרים מרהיבי עין ואפקטיביים מאוד, וכן אפשרות להציע את השירות במחיר משתלם (ובפרט לעומת האלטרנטיבה, תכנות אתר מאפס תוך הקפדה על כתיבת קוד נקי).

אפשרויות עיצוב רבות – וורדפרס מציעה המון תבניות חינמיות כך שניתן ליצור אתר אטרקטיבי להפליא ובעיקר כזה שמותאם באופן מושלם למטרותיו ולחוויית המשתמש הרצויה. כמו כן ישנן תבניות בתשלום, שמרחיבות עוד יותר את מנעד האפשרויות.

התאמה לגוגל – אתרי וורדפרס, ובפרט אלה שנבנו באופן מקצועי ועם תוספים נכונים, מותאמים באופן מושלם לגוגל וקל יותר לקדם אותם.

תאימות למובייל – התאמה חשובה נוספת של אתרי וורדפרס היא למובייל, מרכיב שתורם גם לדירוג במנועי החיפוש.
 אופטימיזציית תמונות – וורדפרס מאפשרת העלאת תמונות בצורה יעילה, וכך ליצור אתר עשיר ומרשים מבלי להפוך אותו ל"כבד" ואיטי.

לצד היתרונות כבדי המשקל, ישנם גם חסרונות מסוימים לבחירה בוורדפרס. בפרט כדאי לקחת בחשבון שהמערכת מתעדכנת באופן מתמיד, כך שלעתים נוצר צורך לעדכן את התבניות והתוספים ששימשו לבניית האתר. כמו כן בעבר אתרי וורדפרס נתפשו כלא מאובטחים מספיק, אולם כיום המצב השתנה.

האלמנטים החשובים בבניית אתר חדש

פיתוח אתרים מחייב קבלת החלטות רבות. על-מנת שהתהליך יהיה אופטימלי, הבסיס הוא אפיון אתר מדויק ומדוקדק, על בסיס תשובות מפורטות לשאלות כמו מהי מטרת האתר, מיהם הגולשים שנרצה שיבקרו בו, אילו תכנים יעניינו אותם, מה ישכנע את המבקרים באתר לבצע את הפעולות הרצויות מבחינתנו, מהם הערכים שהאתר אמור להבליט, איך נכון לבדל אותו מאתרים מתחרים ועוד.

על סמך האפיון, נבחרת התבנית הטובה ביותר ומתבצעת בניית היררכיה לאתר. וורדפרס מציעה מבחר סוגי תפריטים ראשיים, כולל דרופ דאון – אופציה חשובה שמאפשרת לגולשים לגלול את הדפים תוך כדי שהתפריט הראשי נשאר קבוע כך שקל יותר לנווט באתר ושיעורי הנטישה יורדים.

מערכת וורדפרס תומכת גם בהתקנה פשוטה ומהירה של טפסי צור קשר, ביצירת פוטר מותאם אישית ובבניית בלוג (מרכיב חשוב בתחזוק אתר ובעדכונו השוטף). דגשים חשובים נוספים במסגרת בניית אתרים בוורדפרס הם הטמעת קישורים לרשתות החברתיות כך שהגולשים יוכלו לשתף בקלות את התוכן שמופיע באתר וכמובן העלאת תכנים בעלי ערך מוסף אמיתי לגולשים.

עיצוב מותאם לצרכי הלקוח ובידול האתר מהמתחרים

אחד המפתחות העיקריים לאתר איכותי שממלא את הציפיות שתולים בו הוא התאמה מלאה ומדויקת לצרכים הספציפיים של כל לקוח. באופן טבעי ישנם הבדלים מהותיים בין אתר שמטרתו מיתוג עסק קטן לבין אתר שמציג מוצרים של חברה גדולה, בין אתר שמטרתו הרחבת מאגר הלקוחות באמצעות עידוד הגולשים להשאיר פרטי יצירת קשר לבין אתר שמוקם כדי לספק חדשות עדכניות בתחום מסוים וכו'.

עיצוב אתרים בוורדפרס מאפשר כאמור ליצור אתר שמותאם באופן מושלם למטרות האתר, ל-DNA של העסק או הארגון שהאתר שייך להם וגם למאפיינים החשובים של קהל היעד. המערכת מציעה אינספור תבניות ופלאגינים, חלקם חינמיים וחלקם במחירים נמוכים מאוד, כך שאין צורך להתפשר על מבנה האתר ועל המראה שלו, ובעצם אין רצון שלא תוכלו לממש.

בניית אתרים בעיצוב אישי ומותאם ספציפית עבורכם מבטיח גם בידול מהמתחרים. ייחודיות היא ערך קריטי בימינו, ובפרט עבור עסקים קטנים בשווקים רוויי מתחרים. 

בזכות הניסיון של A-2-Z בעריכת מחקרים מעמיקים, היכולות הגבוהות בכל הנוגע לאפיון האתר כך שיהיה מקורי וישקף היטב את האופי של העסק והמיומנות בניצול כל האפשרויות שטמונות בוורדפרס, התוצאה היא אתר שמייצר חוויית משתמש שתגדיר אתכם במדויק ותבדל אתכם מהמתחרים.

עיצוב אתרים המבוסס על ראייה רחבה

העיצוב מתאפיין לא רק בשליטה מלאה בוורדפרס אלא גם בידע רחב היקף בין.

 מבין הדגשים החשובים ניתן למנות: 

  • מבנה נכון שמאפשר ניווט קל והתמצאות באתר
  • עיצוב בהרמוניה מלאה עם השפה הוויזואלית של העסק
  • רספונסיביות (התכונה שמבטיחה נראוּת מושלמת בכל גודל מסך)
  • שימוש באמצעים שונים כדי להניע את הגולשים לבצע את הפעולות הרצויות
  • נגישות לאנשים עם מוגבלויות (פעולה שהיא חובה על-פי חוק וגם אינטרס עסקי מובהק)
  • טעינה מהירה גם במחשבים נייחים ובפרט בסמארטפונים
  • הבטחת חוויית משתמש מוצלחת לקהל היעד ועוד ועוד.

הדרכה על מערכת הניהול

מרכיב נוסף בשירות של עיצוב ובניית אתר בוורדפרס הוא הדרכת הגורמים הרלוונטיים בעסק או בארגון כך שיוכלו לתפעל את האתר לאחר השלמת הקמתו בכוחות עצמם – להוסיף טקסטים, תמונות או וידאו, לעדכן תכנים קיימים ועוד. בהקשר זה כדאי לדעת שוורדפרס מצטיינת גם בממשק הידידותי מאוד שלה למשתמשים כך שקל ונוח לתפעל אתרים שנבנו על גבי פלטפורמה זו, אם כי באופן טבעי הדרכה מסודרת מאנשי מקצוע מנוסים מאוד היא בעלת ערך רב וחוסכת זמן יקר בהמשך הדרך.

חשוב לבחור בחברה מנוסה לבנייה ועיצב אתר בוורדפרס

וורדפרס הוא עולם ומלואו. בנוסף לאפשרויות הרבות של עיצוב אתרים מכל הסוגים ולכל תכלית תמצאו בה למשל תוסף שמבטיח טעינה מהירה במיוחד כשנכנסים לאתר דרך פייסבוק, פלאגינים שמכווצים תמונות כך שהאתר יעלה ללא עיכוב מיותר ומבלי לפגוע באיכות התמונה, כפתורי שיתוף חכמים, כלי ליצירת מפת XML של האתר בקלות ופעולות נוספות אשר חיוניות לקידום האתר, ועוד ועוד. כשבוחרים חברה לעיצוב ובניית אתרים בעלת ניסיון רב בעבודה עם וורדפרס, וגם בשיווק באינטרנט, התוצאה היא יחס עלות-תועלת משתלם במיוחד והאתר הטוב ביותר בהתאם לצרכים שלכם.

איך A-2-Z תוביל את הגולשים אל האתר שלכם?

כל אחד יכול כאמור לבנות ולעצב אתר באמצעות וורדפרס, ובפרט לאחר לימוד של המערכת. יחד עם זאת, על-מנת להבטיח אתר מאופיין במדויק, בנוי בהתאם לכל העדכונים האחרונים במערכת ועל כן ממצה את כל האפשרויות שלה, נגיש לכולם על-פי החוק החדש, מכיל קודים לניטור ומעקב אחרי הגולשים וכזה שבאופן כללי ירשים גם את גוגל וגם את המשתמשים כבר מהיום הראשון מומלץ לעשות זאת עם מומחי בניית אתרים בוורדפרס – הצוות המנוסה של A-2-Z ישמח לעזור גם לכם ליהנות מאתר מושלם בדיוק לפי הצרכים שלכם.

ניווט וויז