עוד צעד גדול לשיפור תוצאות החיפוש עבור המשתמשים בעולם במנוע החיפוש של גוגל. צעד גדול ומבורך אשר מטרתו העיקרית היא לתת לגולשים את הפתרון המתאים והאיכותי לקהל הרחב (בעיקר בגלל נתונים טכניים) בחיפוש המתבצע במכשירים הניידים. זו הפעם הראשונה בה חברת גוגל מפרסמת פרטים על המדד של מכשירים ניידים בבלוג שלהם.

רוב החיפושים בגוגל נעשים באמצעות המובייל

בשנים האחרונות אנחנו עדים להמון שינויים ועדכונים שנעשים באלגוריתמים של גוגל בתוצאות החיפוש. שינויים אלו נועדו כדי לתת את המענה האמין, המדויק, והטוב ביותר עבור קהל הגולשים. רוב עדכוני האלגוריתמים נעשים בדרך כלל כדי לסנן אתרים אשר אינם רלוונטיים ואינם איכותיים עבור הגולשים. כניסתם של המכשירים הניידים לחיינו, שינתה את כללי המשחק. לא עוד אתרים אשר נטענים לאט, או לא מתאימים לצפייה בעת השימוש במכשירים הניידים. בגוגל הבינו זאת והחליטו לתת מענה איכותי עבור הגולשים, שהרי טובת הגולשים היא בראש העניינים. זהו צעד משמעותי בו אחד ממדדי האיכות של אתרי האינטרנט הכולל יצירת גרסה ייחודית לאתרים שאינם רספונסיביים או אינם מותאמים לגלישה במכשירים אלו.

 בבלוג נכתב:

כדי לתת לגולשים את המענה הטוב ביותר עבור שאילתות החיפוש, התחלנו בסדרת ניסיונות כדי להציג את תוצאות החיפוש עבור המכשירים הניידים במקומות הראשונים. תוצאות האינדוקס ימשיכו להוות מדד ייחודי עבור אתרים ואפליקציות, עדכון האלגוריתמים לתוצאות החיפוש ממכשירים ניידים יהיה בסופו של דבר גורם עיקרי לדרוג אותם אתרים. למרות עדכון זה, נמשיך לבנות ולספק חווית חיפוש נוחה ונהדרת שמטרתה לתת מענה לכל הגולשים המחפשים את המוצר או המידע הרלוונטי להם, בין אם הם הגיעו לחיפוש ממכשירים ניידים או מכשירים נייחים.

עם שינוי זה, התוכן עבור המכשירים הניידים, יהווה בעיקר כמדד לשימוש בנתונים כדי לאפשר לגוגל להחליט כיצד לדרג את תוצאותיה. עדכון זה יהיה ללא קשר לשאלה אם אתה עובד על מחשב נייח או נייד.
לא תהיה כל סוג של התאמה "ידידותית לנייד" אשר נעשתה רק בעבור המשתמשים במכשירים הניידים. לעדכון זה יהיו השפעות גם על אופן שבו יופיעו תוצאות החיפוש במחשב נייח.

יישום העדכון עדיין לא חל על כל האתרים

גוגל החלה בעדכון זה, והודיעה: "נמשיך לבחון בקפידה את הנושא במהלך החודשים הקרובים בקנה מידה קטן. עדכון זה יהיה גורף כשנהיה בטוחים שהצלחנו לספק חווית משתמש מעולה".

אין אתר סלולרי? אל דאגה

גוגל הודיעה: "אם יש לך אתר שהשימוש בו נעשה רק במחשב נייח, נמשיך לאנדקס את האתר, גם אם אנו משתמשים במרכיב המשתמש של הנייד כדי להציג את האתר שלך".

כמובן, אם אין לך אתר מותאם לשימוש במכשיר נייד, אתה לא תהנה מהשינוי הידידותי בדירוג במכשיר הנייד.

 

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!