נגישות אתרים

נגישות אתרים

חוקי הנגישות ובתוכם תקנות נגישות אתרים בארץ ובעולם, באים להבטיח שהמרחב הציבורי והשירותים בו יהיו נגישים גם לאנשים עם מוגבלויות. האינטרנט נחשב כמרחב ציבורי. לא מדובר רק על אתרים מסוג מסוים כמו למשל אתרים של רשויות ציבוריות, אלא למעשה כל אתר אינטרנט אשר מיועד לציבור הגולשים בישראל, כולל אתרים פרטיים. יש לזכור שגם אתם כבעל אתר פרטי ו/או מסחרי, בין אם מדובר באתר קטן או גדול וללא קשר לתוכן האתר ומטרתו – קיימת חובה לעמוד בחוקי נגישות האתרים בישראל.

 

מה עליכם לעשות כבעלי האתר כדי לעמוד בחוקי נגישות האתרים?

על מנת לעמוד בכל תקנות הנגישות הקיימות בשלב הראשון יש לבצע סקר נגישות הכולל דו”ח פערים בין התקן המחייב ובין המצב בפועל באתר ובשלב הבא לבקש מאנשי המקצוע שמטפלים באתר, לרוב אנשי הפיתוח, העיצוב והתוכן של האתר, לתקן את הליקויים השונים שנמצאו במסגרת הסקר.

חובת הנגשת האתר אינה רק נטל, החוק נועד לסייע לאנשים עם מוגבלות ולבעלי האתרים כאחד, אשר יכולים ליהנות מקהל רחב משמעותית של גולשים שבעבר לא יכלו להשתמש באתר שלהם כאשר היה לא נגיש. אתר שעבר תהליך של הנגשה, זוכה לכניסות רבות יותר, שכן, קהל האנשים עם מוגבלות מוערך בכ-25%, וכך גם ההכנסות של בעלי האתרים צומחות בהתאם.

יתרון נוסף של נגישות אתרים הוא קבלת דירוג גבוה יותר בתוצאות במנועי החיפוש, כדוגמת גוגל ובינג. במילים אחרות, הנגשת אתרי האינטרנט שלכם מומלצת לא רק כדי לעמוד בדרישות החוק של המדינה, אלא גם כדי להביא אותו לשימוש בידי קהל יעד רחב יותר ותרגום לקידום האורגני של האתרים המונגשים.

חברת A-2-Z נגישות ושיווק באינטרנט מתמחה בנושא הנגישות, הן בהנגשת אתרים קיימים והן בהקמת תשתית נגישה עבור אתרים חדשים. החברה ביצעה עד כה מספר חסר תקדים של למעלה מ-300 פרויקטים של הנגשת אתרים לחברות ממגוון תחומים.

WhatsApp chat